Kметът очаква по-добър начин на живот за сливналии през 2011 година
Лечков бе категоричен, че нещата в града са щели да изглеждат различно, ако група хора не е пречила по всякакъв начин на работата на общината през годината. Той се извини, че е допуснал някои хора да влязат с листата на ГЕРБ в Общинския съвет и каза, че си е извлякъл нужните поуки от станалото.
Кметът каза още, че на 23 декември прокуратурата го е запознала с поредното обвинение, което смята да вкара в съда. Лечков не каза за какво точно го обвиняват, но отново критикува работата на наблюдаващия прокурор и допълни, че обвинението няма да влезе в съда. Лечков каза още, че съдиите в Окръжния съд са си направили отвод по неговите дела, и допълни: „Да видим сега кой ще си позволи да осъди невинен".
Кметът каза още, че на януарската сесия на Общинския съвет ще бъде внесено предложението за теглене на новия заем от 12 млн. лв. После ще бъде избрана банката, която предложи най-добрите условия.
По отношение на приоритетите на общината за 2011 година, Лечков каза, че най-важният е водният проект. До април 2012 година всичко в града трябва да е готово, трябва да е готова и пречиствателната станция за питейни води. Като други приоритети кметът посочи проекта за парк „Юнак", където трябва да бъдат построени две игрища с изкуствена настилка, скейтпарк, игрища за плажен волейбол и др., изграждането на кръгови движения до магазин „Тернопол" и на „Розова градина", пробивът на улица „Раковски", както и общ проект за канализация и водопровод в кварталите „Надежда" и „Речица".
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |


