bolnica_slivenМинистърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов е поел ангажимент да потърси средства за построяването на нова сграда за настаняване на туберкулозно болните от региона.

За това информира изпълнителният директор на МБАЛ „Д-р Иван Селимински”-Сливен д-р Васислав Петров. Ако се намерят пари, сградата ще бъде построена до инфекциозно отделение и ще има капацитет 15 фтизиатрични легла. За построяването на обекта ще са нужни около 500 000 лева.

Министър Константинов посети болницата на 7 март, разгледа някои от отделенията и сградата на бившата тубболница. Той заяви, че трябва да се осигурят подходящи условия на пациентите и да се намери решение на проблема.