Yambol_U19_3rd"Тунджа" Ямбол и "БУБА Баскетбол" се класираха за полуфиналите от група "B" на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19, след като спечелиха днешните си решителни мачове. Те ще се изправят утре съответно срещу "Балкан" и "Академик" Пловдив в спор за място на финала.

В първата среща "БУБА" постигна изключително драматична победа срещу Рилски спортист със 100:96 след продължение.

В последната среща от групата "Тунджа" се наложи над "Левски" с 98:87 след силно второ полувреме.
Домакините вкараха 8 поредни точки на старта, но след десет минути игра съперникът им обърна за 22:18. Столичани имаха леко предимство през втория период, но в края му се стигна до няколко обрата, а на почивката ямболии бяха напред с 47:46. Размените на водачеството продължиха и след паузата, като преди последната част баскетболистите на Стойо Чолаков дръпнаха със 73:65. До края разликата в тяхна полза за първи път стана двуцифрена и задържа водачеството си до последно.

Михаил Комбаков вкара 22 точки за победителите и овладя 10 борби, с 20 точки е Георги Герганов.