sportni-noviniВратарят на Сливен с националната фланелка - Вратарят на ОФК Сливен Анатоли Господинов замина с националния отбор по футбол за Германия. Резервният страж на „воеводите” е част от юношеската селекция на България, която ще изиграе три приятелски мача в немската провинция Нийдерзаксен. Във футбола регионът е най-известен с представителя си в Първа Бундеслига - Хановер 96, а третият съперник на селекцията на Владимир Стоянов - ТСВ Дайнзен, изпълнява ролята на сателит на представителя на областта в елитната германска дивизия.

Бетина и Божидар Темелкови с отличия от Португалия - Бетина Темелкова спечели златен медал на турнира по джудо от Европейската купа в Португалия. Състезателката на СК „Ставен” и на Спортното училище в Сливен победи конкуренцията в категория до 48 килограма при девойките старша възраст.В групата на юношите Божидар Темелков се окичи със сребърно отличие в категория до 50 килограма. Двамата събраха и необходимия точков актив за европейската ранглиста.

Габриела Михайлова постигна двоен успех на турнира в Пловдив  - Габриела Михайлова спечели две първи места на тенис турнира в Пловдив. При 16-годишните тенисистки състезателката на ТА „Спорт палас” /Сливен/  победи в игрите на сингъл и на каре.
Михайлова се наложи в заключителната фаза с 6:2, 6:2 над Даниела Кабакова /Варна/.
Финалистките на сингъл играха заедно на  двойки, където спечелиха първата позиция.