На церемония в Сливен носят 140-метрово българско знаме за отбелязване на 140 години от Съединението
С редица прояви днес, 5 септември, Сливен ще отбележи 140 години от Съединението на Княжество България и Източна Румелия. Честването на празника ще започне в 18 ч.
Представители на фолклорните клубове от Сливен и Регионален клуб „Хаджи Димитър“ на Национално дружество „Традиция“, ще понесат българското знаме с дължина 140 метра. Те ще тръгнат от улицата покрай спортна зала „Васил Левски“. Трибагреникът ще бъде воден от оркестъра на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“ – Ямбол , ще премине по булевардите „Георги Данчев“ и „Цар Освободител“, за да стигне до площад „Хаджи Димитър“.
Там, от 19 ч., ще се проведе общоградска церемония, с която ще бъде отбелязана бележитата годишнина. Тя ще завърши с полагане на венци и цветя пред паметника на Хаджи Димитър и сливенските възрожденци.
Церемонията ще се проведе съвместно с 13-о бригадно командване.
В 19.45 ч. на площад „Хаджи Димитър“ ще започне концертът на Фолклорен ансамбъл „Тунджа“ – Ямбол.
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 07 Май 2026 12:13 |


