ЦСКА излиза в бяло за финала на Купата
Отборът на ЦСКА ще излезе в бели фланелки в утрешния финал за Sesame Купа на България срещу Лудогорец.
"Червените" са символичен гост на мача, макар че по трибуните ще има над 35 000 техни запалянковци. Футболистите на Александър Томаш ще бъдат с бели фланелки и червени гащета, а шампионите ще са в зелено.
Причината за белия цвят се крие в наложената от УЕФА политика срещу проблема с далтонизма.
В Борисовата градина си припомнят, че през 1999 г. ЦСКА играе в бяло на финала за Купата на България срещу Ловеч на "Българска армия", спечелен с 1:0 след гол на Валентин Станчев.
На рефера Георги Кабаков е поверен финала за Sesame Купа на България между Лудогорец и ЦСКА, който ще се състои утре, 22 май, от 19:00 часа на Националния стадион "Васил Левски.
|
Петък, 05 Юни 2026 16:14 |
|
Петък, 05 Юни 2026 00:29 |
|
Четвъртък, 04 Юни 2026 13:27 |
|
Сряда, 03 Юни 2026 11:24 |
|
Вторник, 02 Юни 2026 15:23 |
|
Вторник, 12 Май 2026 12:57 |
|
Четвъртък, 14 Май 2026 15:01 |
|
Събота, 09 Май 2026 07:15 |
|
Събота, 09 Май 2026 18:17 |
|
Четвъртък, 21 Май 2026 12:39 |


